فروش لامپ خودرو
فروش دستگاه بند انداز برقی

مواد حساسیت زای پوست

ممكن است شنیده باشید كه استفاده از خمیر دندان می تواند جوش های روی صورت را بهبود دهد اما این ماده توصیه نمی شود زیرا خمیردندان ph پوست را بر هم می زند و اثراتی به جا می گذارد.

 
بسیاری از مواد طبیعی می توانند باعث درخشندگی پوست شوند كه به خاطر خواصی كه دارند بسیار مؤثر بوده و هیچ آسیبی برای سلامتی ندارند.

اما گاه توصیه هایی برای مراقبت از پوست پیشنهاد می شود كه به هیچ وجه نباید برای صورت به كار روند. در ادامه 8 ماده ای كه تاثیرات سوئی برای صورت دارند اما برای دیگر قسمت های بدن قابل استفاده است را معرفی می كنیم:

 تافت موها

یكی از راه حل های تثبیت آرایش ، استفاده از  تافت است. در حالی كه این انتخاب اشتباهی برای صورت محسوب می شود. در واقع، این مواد حاوی الكل هستند كه چربی های ضروری پوست را تغییر می دهند. به علاوه باعث خشكی می شوند و روند پیری زودرس پوست را در پی دارند. همچنین تركیبات موجود در آنها می تواند زمینه ساز خارش، قرمزی و حساسیت شود.

كره

معمولا توصیه می شود برای رطوبت رسانی پوست بدن از كره استفاده شود زیرا حاوی تركیباتی با خواص رطوبت رسانی و آنتی اكسیدانی است. با این حال، برای صورت مناسب نیستند زیرا موجب بروز جوش و دانه های سیاه می شوند.

الكل

الكل در همه داروخانه ها به عنوان یك داروی ضدعفونی كننده به فروش می رسد كه برای درمان جراحات و همچنین بسیاری از مشكلات پوستی مناسب خواهد بود.

كاربرد آن روی صورت با احساس خنكی طی چند دقیقه همراه است اما پس از آن الكل باعث حساسیت و تغییرات بسیار ناراحت كننده می شود. حتما قبل از كاربرد محصولات مراقبت از پوست دقت كنید كه حاوی مقدار زیادی الكل نباشد.

محصولات ضد تعریق


گرچه محصولات ضد تعریق زیر بغل بسیار مفید هستند اما دلیلی ندارد كه برای پوست دیگر قسمت های بدن مناسب باشند. بعضی افراد به این نكته توجهی ندارند و برای جلوگیری از تغییر آرایش به خاطر عرق از این مواد استفاده می كنند. محصولات ضد تعریق منافذ پوست را می بندند و مانع از اكسیژن رسانی سلول ها و دفع مواد سمی می شوند.

لاك ناخن

گرچه استفاده از لاك ناخن روی صورت چندان كاربرد ندارد اما ممكن است در مواردی برای طراحی های خاص دیده شود. اما این كار به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا لاك های ناخن حاوی مواد آكریلیك هستند كه پوست را خشك می كنند و به سختی پاك می شوند. بهتر است برای این طراحی ها از رنگ های مناسب صورت استفاده گردد.

سركه

بعضی از منابع سركه سفید یا سركه سیب را به عنوان یك داروی تقویتی پوست معرفی می كنندزیرا خواصی دارد كه می تواند ph را تنظیم كند و به پوست برای حفظ استحكام كمك كند. با این حال سركه نباید به طور خالص استفاده شود زیرا اسیدهایی دارد كه ممكن است باعث سوختگی پوست گردد. برای بهره مندی از خواص سركه باید سركه را با سه برابر آب رقیق كرد.

سس مایونز

مایونز خواص رطوبت رسانی دارد كه كه می تواند برای لطافت و درخشندگی موها به كار رود. اما بر روی صورت اصلا توصیه نمی شود زیرا تركیبات اسیدی دارد منافذ پوست را مسدود می كند و مانع از تنفس صحیح پوست می شود. همچنین ممكن است بروز دانه های سیاه و جوش ها را در پی داشته باشد.

خمیر دندان

 یكی از كاربردهای رایج برای مقابله با دانه های سیاه و جوش های آكنه خمیر دندان است. گرچه این توصیه می تواند مؤثر باشد اما خشكی سریع پوست را در پی دارد. همچنین ممكن است خطرناك باشد زیرا خمیر دندان حاوی مواد شیمیایی است كه علاوه بر خشكی پوست باعث تغییر ph  نیز می شود. به علاوه خمیر دندان لك های نازیبایی نیز به جا می گذارد.

قدس